Surat, Gujarat
GST No. 24CNEPP6656C1ZZ
Call 08047655442 86% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Size/Dimension | 75 Inch |
| Size | 75 Inch |
| Touch Technology | Infrared |
| Resolution | 4K |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Power Consumption | 220W |
| Connectivity | USB, OPS Slot, HDMI, WiFi, DisplayPort, LAN, Bluetooth, VGA |
| Usage | Training, Boardroom, Huddle Room, Classroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Response Time | 4 ms |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | ARAANTO |
| RAM | 8 GB |
| Flash Memory | 128 GB |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Size | 75 Inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Operating System | Android + Windows |
| Touch Points | 40 |
| Brightness | 550 cd/m2 |
| Connectivity | LAN, USB, DisplayPort, HDMI, VGA, OPS Slot, Bluetooth, WiFi |
| Usage | Huddle Room, Classroom, Training, Boardroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Input Type | Pen Based |
| Warranty | 3 year |
| Included Accessories | 2 Pen, 1 Power Cord, Wall Mount Kit, Remote, Touch Cable, Wall Mount, Cables, Stylus Pen |
| Power Supply | 220V Single Phase |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | ARAANTO |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Size | 75 Inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Color | Black |
| Usage/Application | Office |
| Touch Points | 20 point |
| Effective Touch Area | 70" x 41" |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | Bluetooth, LAN, DisplayPort, VGA, WiFi, HDMI, OPS Slot, USB |
| Usage | Boardroom, Huddle Room, Classroom, Training |
| Input Type | Pen Based |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Memory | 128 GB |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Frame Material | Aluminum |
| Brand Name | ARAANTO |
| RAM | 8 GB |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 65 inch |
| Board Size | 65 inch |
| Size | 65 Inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Package Type | Board Only |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Operating System | Android |
| Touch Points | 20 |
| Brightness | 450 cd/m2 |
| Power Consumption | 500 W |
| Connectivity | HDMI, DisplayPort, USB, WiFi, VGA, LAN, Bluetooth, OPS Slot |
| Usage | Training, Huddle Room, Classroom, Boardroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Memory | 8GB / 128GB |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brand Name | ARAANTO |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 86 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 40 point |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | DisplayPort, LAN, USB, WiFi, VGA, HDMI, Bluetooth, OPS Slot |
| Usage | Classroom, Huddle Room, Boardroom, Training |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 110 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Operating System | Android |
| Effective Touch Area | 70" x 41" |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Touch Points | 20 |
| Power Consumption | 500W |
| Connectivity | Bluetooth, LAN, OPS Slot, HDMI, USB, DisplayPort, WiFi, VGA |
| Usage | Training, Huddle Room, Boardroom, Classroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Weight | 59 kg |
| Display Type | 4K |
| Frame Material | Aluminum |
| Internal Speaker | 2 20W Speaker |
| Operating Systems Supported | Android and Windows |
| Brand Name | ARAANTO |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Touch Technology | Infrared |
| Resolution | 4K UHD |
| Color | Black |
| Usage/Application | Education |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Model Name/Number | ARAI7501 |
| Connectivity | HDMI, OPS Slot, VGA, LAN, Bluetooth, DisplayPort, USB, WiFi |
| Usage | Huddle Room, Training, Boardroom, Classroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 4 ms |
| Pixel Pitch | 0.5622 (H) x 0.5622 (L) mm |
| Display Area | 2158.85 (H) x 1214.35 (V) mm |
| RAM | 8 GB |
| Flash Memory | 128 GB |
| Brand Name | ARAANTO |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Size | 75 Inch |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Touch Technology | Infrared |
| Panel Type | LED |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android |
| RAM | 8GB |
| Brightness | 500 cd/m² |
| ROM | 128GB |
| HDMI Ports | 4 |
| Connectivity | DisplayPort, HDMI, LAN, USB, Bluetooth, WiFi, OPS Slot, VGA |
| Usage | Training, Classroom, Huddle Room, Boardroom |
| Touch Points | 20 |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Aspect Ratio | 16.9 |
| Response Time | 4ms |
| COMPANY | Araanto |
| System | Android+Windows |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 65 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | OPS Slot, USB, DisplayPort, LAN, HDMI, VGA, WiFi, Bluetooth |
| Usage | Huddle Room, Training, Classroom, Boardroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | LAN, WiFi, Bluetooth, OPS Slot, USB, VGA, HDMI, DisplayPort |
| Usage | Boardroom, Training, Huddle Room, Classroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 110 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android + Windows |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | VGA, WiFi, DisplayPort, HDMI, Bluetooth, USB, LAN, OPS Slot |
| Usage | Training, Boardroom, Classroom, Huddle Room |
| Mounting | Motorized Stand |
| Warranty | 3 year |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Panel Size | 65 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | Bluetooth, OPS Slot, VGA, HDMI, USB, LAN, DisplayPort, WiFi |
| Usage | Classroom, Boardroom, Training |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
View Complete details
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Color | Black |
| Touch Points | 40 point |
| Usage/Application | Office |
| Operating System | Android |
| Effective Touch Area | 70" x 41" |
| Brightness | 450 cd/m2 +/- 5% |
| Power Consumption | 300W |
| Connectivity | USB, DisplayPort, OPS Slot, HDMI, WiFi, LAN, VGA, Bluetooth |
| Usage | Training, Classroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Frame Material | Aluminum |
| RAM | 8 GB |
| Flash Memory | 128 GB |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| Touch Technology | Infrared |
| Panel Type | LED |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | IOS |
| RAM | 8GB |
| ROM | 128GB |
| Brightness | 500 cd/m² |
| HDMI Ports | 4 |
| Connectivity | WiFi, OPS Slot, VGA, DisplayPort, Bluetooth, HDMI, LAN, USB |
| Usage | Boardroom, Training, Classroom, Huddle Room |
| Touch Points | 20 |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| Response Time | 4ms |
| camera | 48 mp Camera Inbuilt |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Panel Size | 86 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | HDMI, Bluetooth, LAN, WiFi, OPS Slot, USB, DisplayPort, VGA |
| Usage | Training, Classroom, Boardroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Panel Size | 75 inch |
| Resolution | 4K UHD |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Points | 20 point |
| Operating System | Android |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Connectivity | DisplayPort, Bluetooth, HDMI, WiFi, OPS Slot, USB, LAN, VGA |
| Usage | Boardroom, Huddle Room, Training, Classroom |
| Mounting | Wall Mount |
| Warranty | 3 year |
| BRAND | TRUEVIEW (AI MODEL) |
Additional Information:
View Complete details